back to top

SITI JE PRVAK EVROPE: Rodri za titulu, navijači Intera će sanjati Lukakua (VIDEO)

Mančester siti je došao do titule u Ligi šampioan pošto je finalu savladao Inter 1:0 posle mnogo drame.

U prvom poluvremenu Inter je uspeo da uspori igru Mančester sitija i nije im dao da prepoznatljivo grade igru kratkim dodavanjima.

Englezi su imali dve lepe prilike. Prvu je imao Bernardo Silva u 6. minutu, dok je u 30. minutu Haland imao dobru situaciju, ali je odbranio Onana.

Inter je dobro razbijao igru Sitija i pravio prilike iz kontra napada. Nisu imali šut na gol, ali su imali par situacija posle centršuteva sa boka gde su defanzivci Sitija pravovremeno otklanjali opasnost.

Jako bitan trenutak se desio u 36. minutu kada je Kevin De Brujne morao da napusti igru zbog povrede zadnje lože, a umesto njega je ušao Foden.

U drugom poluvremenu viđena je slična slika, a prvu prilika je viđena posle desetak minuta igre i imao je Inter. Veliku grešku je napravio Stouns, Lautaro Martinez je izašao ispred Edersona i šutirao je iz vrlo teške situacije umesto da traži dodavanjem Lukakua u sredini koji je bio u vrlo dobroj situaciji.

U nastavku Siti je uspeo da dođe do gola. Posle jednog prodora po desnoj strani lopta je ušla u sredinu i došla na odbitak Rodriju, koji je na sjajan način pronašao rupu u bloku i doveo Engleze u vođstvo.

Samo dva minuta kasnije Inter je imao sjajnu priliku pošto je Di Marko pogodio prečku, a posle iz odbitka isti igrač je pogodio Lukakua koji je stajao na gol liniji.

Nastavio je Inter sa napadima, pa je i Lukaku imao dbru prilikunekoliko minuta kasnije.

Otvorila se igra, Foden u 77. minutu propušta priliku da reši meč pošto je jako loše šutirao ada je izašao 1 na 1 sa Onanom.

Nije bilo prilika desetak minuta, a onda u 88. minutu neverovatna prilika za Inter i neverovatan promašaj Lukakua sa 5 metara kada su svi videli loptu u mreži.

Imao je Inter i veliku šansu u 95 minutu, ali je Ederson opet odbranio.

Na kraju Siti je uspeo da se odbrani i da osvoji prvu titulu u Ligi šampiona u istoriji.