SL: Lalatović ispao, samo Napredak siguran pred poslednje kolo

U ponedeljak u istom terminu odirane su sve četiri utakmice pretposlednjeg šestog kola plej-auta Superlige Srbije. Pobede su ostvarili fudbaleri Spartaka, Radnika i Mladosti iz Lučana.

Radnički iz Niša je odigrao još jednu lošu utakmicu i poraženi su na svom terenu od Spartaka iz Subotice 0:1. Gosti su do pobede došli u 14. minutu kada je arbitar Andrija Stojanović dosudio penal, a Srđan Hrstić iz drugog pokušaja uspeo da matira mladog 18-godišnjeg golmana Dimitrija Stevanovića. Spartak sada ima 38 bodova i na drugom je mestu plej-aut tabele, dok je Radnički na 35 bodova trenutno u zoni za baraž.

Radnik je na svom terenu savladao Kloubaru 2:1. Poveli su Surduličani pogotkom Andrije Radulovića iz penala, a do kraja poluvremena izjednačio je Damir Sadiković pošto je lukavo iz prekida iznenadio domaćeg golmana Stefana Ranđelovića. Na startu drugug poluvremena nije kazneni udarac za Radnik, koji je ovog puta uspešno realizovao Petar Kunić.

Radnik je u zoni ispadanja sa 34 boda, dok Kolubara ima 38 na trećem mestu.

U Ivanjici Mladost je pobedila Javor 0:1, a strelac jedinog gola bio je Jojić u 83. minutu šutem sa oko 20 metara.

Mladost ima 35 bodova, dok Javor ima bod manje i u poslednjem kolu obe ekipe će morati da traže pobedu.

Mladost GAT je na svom terenu odigrala sa Napretkom 0:0 i tako su Novosađani i zvanično ispali iz lige, dok Kruševljani u poslednjem kolu sa 39 bodova nemaju od čega da strepe u poslednjem kolu.

Parovi poslednjeg kola (27. maj): Kolubara – Radnički Niš, Mladost Lučani – Mladost GAT, Napredak – Javor i Spartak – Radnik.