Sloga u finišu utakmice šokirala Tuzla City i zakoračila ka opstanku u Premijer ligi BiH!

Nogometaši Sloge Meridian pobijedili su na stadionu Tušanj u 30. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:1 te su tako osvojili izuzetno važna tri boda protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak.

Utakmica je odlično počela po domaćina budući da su poveli već u 12. minuti susreta. Mehidić je centrirao, a Milanović je nesretno pogodio svoju mrežu za 1:0.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Sloga se vratila u igru i to iz prve prilike na meču. Loše je reagovala odbrana Tuzle, a kaznio ih je Krstovski. Sloga je potom bila nešto konkretnija do odlaska na odmor, ali se rezultat nije mijenjao.

Tuzla je bila mnogo agresivnija na početku drugog poluvremena, ali uprkos pritisku na posljednju liniju Sloge nije bilo izrazitih prilika. Izveli su domaći i veliki broj kornera, ali su izabranici Vlade Jagodića izdržali sve nalete, prenosi Klix.

A onda pet minuta prije kraja meča šok za domaće jer je Sloga došla do preokreta nakon sjajne kontre. Krstovski je uposlio Kulenovića koji je pogodio za konačnih 1:2.

Sloga je današnjom pobjedom na tabeli prestigla upravo Tuzla City i sada zauzima sedmo mjesto. U narednom kolu Tuzla gostuje Leotaru, dok će Sloga ugostiti Zrinjski.

Rezultat i strijelci:

Tuzla City – Sloga Meridian 1:2 (Milanović ag. 12′ – Krstovski 23′, Kulenović 85′)