Šokantna noć za Nerazzurre: Gomila šansi i dva penala nisu bila dovoljna za pobjedu!

Inter je u 26. kolu italijanske Serije A doživio težak poraz. Na stadionu Alberto Picco u La Speziji Nerazzurri su izgubili meč s 2:1 i tako su sebi zakomplikovali borbu za Ligu prvaka, iako su još uvijek na drugom mjestu tabele.

Inter je poražen tamo gdje niko nije očekivao. Spezia je uspjela srušiti Nerazzurre i doći do velika tri boda u borbi za opastanak pobjedom od 2:1.

Inter je od prve minute imao više od igre, a prvu veliku šansu Nerazzurri propuštaju u 13. minuti. Dosuđen je penal, Lautaro Martinez preuzima odgovornost, ali golman domaćeg tima Bartlomiej Dragowski čudesno brani njegov šut.

Čuvar mreže Spezije najzaslužniji je što u prvom poluvremenu Inter nije imao nekoliko golova prednosti jer je odbranio apsolutno sve.

U 21. minuti je ponovo zaustavio Lautara Martineza na ziceru, skinuo je potom i pokušaj Henrikha Mkhitaryana i djelovao je nesavladivo.

Jedini šut Spezia je imala u 32. minuti. Kevin Aguedelo se našao u šansi i njegov udarac je završio na prečki gola Intera.

Do kraja prvog dijela Dragowski je još jednom zaustavio Lautara, pa se na odmor otišlo bez golova.

Inter i u nastavak meča ulazi ofanzivno. Krenuli su Nerazzurri po trijumf, Dragowski je branio sve i onemogućio je gostima da dođu do prednosti.

A onda u 55. minuti pravi šok. N’Zola bježi odbrani Intera, nesebično upošljava Daniela Maldinija, a mladi napadač matira Handanovića i donosi Speziji prednost od 1:0.

Deset minuta kasnije Simone Inzaghi pravi četverostruku izmjenu. Ušao je i Edin Džeko, pa su u tim trenucima u vrhu napada bili Džeko, Lukaku i Lautaro.

Krenuo je očekivano milanski tim na sve ili ništa. Redali su se pokušaji pred golom Dragowskog, no lopta jednostavno nije htjela u gol.

A onda u 83. minuti novi penal za Inter. Dumfries je izborio penal, ovog puta odgovornost preuzima Romelu Lukaku i donosi Interu izjednačenje rezultata na 1:1.

Dumfries samo dvije minute kasnije postaje tragičar. Skrivio je penal nad Kovalenkom, a u 87. minuti kada je penal izveden N’Zola pogađa za 2:1.

Inter ponovo kreće na gol protivnika. Džeko je prvi prijetio u nadoknadi, Caldara je izbacio u posljednji čas.

Ni šest minuta nadoknade nije pomoglo timu Simonea Inzaghija. Spezia se uspjela odbraniti i doći do velika tri boda.