Sport1 – NK Čelik osvojio Drugu ligu Federacije Bosne i Hercegovine

Zeničani se ekspresno vraćaju prema Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a ako uspješno slave u doigravanju, od naredne sezone ih gledamo u Prvoj ligi FBiH

NK Čelik je zvanično postao novi prvak Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine grupa Centar nakon što su danas savladali Mošćanicu sa 6:0.

Ovom pobjedom Zeničani su ostvarili plasman u playoff za ulazak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine.

Ekipa koju sa klupe predvodi Armin Duvnjak je sav posao završila već u prvom poluvremenu, kada su pogađali Durmiš, Karalić i Šijerkić i tako postavili konačan rezultat prvog dijela od 3:0.

U nastavku utakmice nova tri pogotka za Čelik postizali su ponovo Šijerkić, te Žuna i junior zeničkog tima, Bakir Bašić.

Ovom pobjedom Čelik je pobjegao na 13 bodova razlike od drugoplasirane Koline iz Ustikoline, dok je treća ekipa Bosne iz Visokog.