Sport1 – Počinje 11. po redu Memorijal Josip Katalinski

Utakmice turnira će biti odigrane od 23. do 26. maja u Trening centru NS/FS BiH u Zenici i na stadionu FK Mladost u Doboj-Kaknju, a učestvovaće šest ekipa.

U grupi A su Bosna i Hercegovina, Saudijska Arabija i Albanija, dok grupu B čine Crna Gora, selekcija Grada Beograda i zajednička selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva.

Selektor „A“ reprezentacije Bosne i Hercegovine je pozive za Škijin memorijal uputio sljedećim igračima:

Savo Radanović (Leotar), Andrej Bobar (Borac), Rejhan Repuh (Željezničar), Miljan Kecman (Borac), Amil Muminović (Sarajevo), Amar Softić (Željezničar), Veljko Savanović (Borac), Andrej Ćorić (Zrinjski), Mak Košpo (Sarajevo), Dario Blagojević (TSV Milbertshofen, Njemačka), Vasilije Vujinović (Borac), Mak Pita (Sarajevo), Matej Deket (Borac), Eldar Godinjak (Sarajevo), Vedad Husović (Tuzla City), Davud Aljić (Željezničar), Andrija Pejaković (Borac), Galib Salan (Željezničar), Mahir Fejzić (Sarajevo), Amer Tiro (Željezničar), Zlatko Ivanković (Široki Brijeg), Aleksa Šehovac (Slavija), Aldin Korora (Željezničar), Teo Vidović (Sarajevo), Aleksandar Ciganović (Radnik), Sergej Jokanović (Željezničar).

Igrači će se u Zenici okupiti 20. maja.

Raspored utakmica turnira:

23. maj 2023.

11:00h Selekcija Beograda-Crna Gora, stadion FK Mladost – Doboj Kakanj

13:00h Bosna i Hercegovina-Saudijska Arabija, Trening centar NS/FS BiH – Zenica

24. maj 2023.

11:00h Selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva-Selekcija Beograda, stadion FK Mladost – Doboj Kakanj

11:00h Bosna i Hercegovina-Albanija, Trening centar NS/FS BiH – Zenica

25. maj 2023.

11:00h Selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva-Crna Gora, stadion FK Mladost – Doboj Kakanj

13:00h Saudijska Arabija-Albanija, Trening centar NS/FS BiH – Zenica

26. maj 2023.

10:00h Utakmica za 5. mjesto, stadion FK Mladost – Doboj Kakanj

10:00h Utakmica za 3. mjesto, Trening centar NS/FS BiH – Zenica

13:00h Finale, Trening centar NS/FS BiH – Zenica


sport1.oslobodjenje.ba