back to top

Srbija trijumfalno počela put ka Euru, Francuska na krilima Mbappea razbila Nizozemsku!

Nogometna reprezentacija Srbije pobjedom u Beogradu protiv Litvanije rezultatom 2:0 otvorila je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Naši istočni susjedi opravdali su ulogu favoirta i pogocima Tadića u 16. i Vlahovića u 53. minuti stigli su do laka tri boda pred gostovanje Crnoj Gori koje ih očekuje u ponedjeljak.

Nešto ranije, Crna Gora je golom Krstovića u 70. minuti slavila na gostovanju protiv Bugarske i na sjajan način je počela borbu za plasman na Euro.

U derbiju večeri Francuska je na svom terenu deklasirala Nizozemsku rezultatom 4:0, a strijelci za Galske pijetlove bili su Grizemann, Upamecano i dva puta Mbappe.

Zanimljivo je bilo i u okršaju Švedske i Belgije, a gosti su slavili sa ubjedljivih 3:0 uz hat-trick Romelua Lukakua.

Rezultati 1. kola kvalifikacija za EP:

Grupa B:

Francuska – Nizozemska 4:0 (Grizemann 2′, Upamecano 8′, Mbappe 21′, 88′)

Gibraltar – Grčka 0:3 (Masouras 11′, Siopis 45′, Bakasetas 58′)

Grupa E:

Češka – Poljska 3:1 (Krejci 1′, Cvancara 3′, Kuchta 64′ / Szymanski 87′)

Moldavija – Farski Otoci 1:1 (Nicolaescu 86′ / Mikkelsen 27′)

Grupa F:

Austrija – Azerbejdžan 4:1 (Sabitzer 28′, 50′, Gregoritsch 29′, Baumgarnter 69′ / Mahmudov 64′)

Švedska – Belgija 0:2 (Lukaku 35′, 49′, 83′)