Što se događa s Petkovićem i Dinamom?

Hrvatska reprezentacija plasirala se u finale Lige nacija nakon što je u srijedu u dramatičnom polufinalu pobijedila Nizozemsku 4:2 i u finalu će igrati s pobjednikom susreta između Španjolske i Italije koje igraju drugo polufinale večeras u 20:45 u Enschedeu.

Ključan čovjek u još jednoj velikoj Dalićevoj pobjedi bio je Bruno Petković. Dinamov napadač ušao je na početku produžetka nakon što je Nizozemska šokantno izjednačila u šestoj minuti sudačke nadoknade i onda je praktički sam riješio utakmicu. Prvo je u 98. minuti zabio fantastičan gol s ruba šesnaesterca da bi u 116. lukavo iznudio penal koji je Modrić pretvorio u 4:2. Zabio je Petković lijep gol i za 5:2, ali je on bio poništen zbog zaleđa, prenosi Index.hr.

Igrač za velike pozornice
Petković je opet pokazao koliko je dobar kad je u top formi. On je igrač koji voli velike pozornice i velike utakmice na kojima radi velike poteze. A bilo ih je u zadnjih godinu dana. Dinamovi navijači još pamte škarice protiv Bodoa u Maksimiru kao i Petkovićeve asistencije Oršiću protiv Chelseaja i Milana.

Chelseaju je zabio na Stamford Bridgeu, a najveći gol u karijeri zabio je na Svjetskom prvenstvu u Kataru u četvrtfinalu protiv Brazila. Hrvatska je gubila 1:0, a Petković je u 117. minuti zabio za 1:1 i Hrvatska je na kraju slavila na penale.

Fantastičnim nastupom u Rotterdamu Dinamov napadač opet je skrenuo pozornost na sebe i ponovno zakuhao raspravu oko toga što će s njim biti ovog ljeta. Kao što je odavno poznato, Petković ima ugovor s Dinamom do sljedećeg ljeta i onda može otići kao slobodan igrač.

Petković daleko od Turske
On trenutačno u Maksimiru zarađuje između 700 i 800 tisuća eura po sezoni, a s klubom trenutačno pregovara oko novog ugovora iako obje strane kao da još čekaju što će se dogoditi ovog ljeta. Turski mediji u nekoliko navrata pisali su da tamošnji klubovi žele Petkovića, a prije par dana objavili su da je prodan u Trabzonspor za 2.5 milijuna eura.

To je potpuno krivo jer niti je Petković išta dogovorio s Trabzonsporom, niti se taj klub uopće javio Dinamu. Kako doznajemo, konkretnih ponuda za Petkovića još nema što je sasvim razumljivo budući da je prijelazni rok tek počeo i da ima još puno vremena za eventualne transfere.

Ono što je sigurno je da se od Petkovića puno očekuje ovog ljeta. Nakon odlične sezone i nekoliko spomenutih velikih utakmica, Petkovića u Maksimiru vide kao ključnog igrača u kvalifikacijama za Ligu prvaka i tako će se prema njemu i postaviti.

Novi ugovor ovisit će o Ligi prvaka
Iako to nitko otvoreno neće reći, jasno je da bi u Dinamu bili spremni ponuditi Petkoviću ugovor kakav traži ako bi Dinamo ušao u Ligu prvaka. Jasno, pod uvjetom da Petković do tada ostane u Maksimiru što nije toliko nemoguće.

Petković je u sjajnim odnosima s Nenadom Bjelicom koji ga jako želi u Trabzonsporu. No napadač hrvatske reprezentacije je svjestan da s tim klubom Europu sljedeće sezone neće vidjeti, a pitanje je hoće li i u onoj iza nje. Odlazak u Tursku bio bi mu korak naprijed isključivo u financijskom smislu jer ga Trabzon trenutačno može platiti više nego Dinamo.