Svijet se divi onom što je na golu Hrvatske napravio Dominik Livaković!

Reprezentacija Hrvatske jučer je u Bursi savladala Tursku s 2:0 u susretu 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Oba gola za Vatrene postigao je Mateo Kovačić, a pored njega junak pobjede je bio nevjerovatni golman Dominik Livaković, koji je imao nekoliko vrhunskih odbrana.

Hrvatska je iskoristila svoje šanse u duelu s Turskom u Bursi i došla je do pobjede od 2:0 pogocima Matea Kovačića. Ipak, apsolutni junak trijumfa je golman Dominik Livaković koji je imao zaista vrhunske odbrane.

Livaković je u nekoliko navrata spektakularno intervenisao. U prvom poluvremenu je skinuo dva zicera reprezentativcima Turske i ostavio je utakmicu ‘na nuli’.

Nakon toga Hrvatska prvu šansu koristi. Mateo Kovačić postiže pogodak u 20. minuti za 1:0, a zatim i u finišu prvog dijela dolazi do gola za sigurnih 2:0.

Livaković je imao još nekoliko dobrih odbrana. Još jedna čudesna viđena je u nadoknadi kada je zaustavio istinsku bombu Cenka Tosuna i sačuvao je mrežu u ovom meču.

Najzadovoljniji ovakvom partijom 28-godišnjeg čuvara mreže svakako može biti zagrebački Dinamo jer je izvjesno da će ovog ljeta Livaković biti jedan od eksponata zagrebačkog tima.

Njegova trenutna cijena na tržištu je 14 miliona eura. Ipak, s obzirom na to da mu ugovor ističe za godinu dana, vrlo je moguće da će Livaković otići za nešto manje novca.

Ko god kupi ovog fenomenalnog golmana sigurno se neće pokajati. Radi se izuzetnom čuvaru mreže koji je protiv Turske pokazao da mu je nemoguće zabiti pogodak kada ima svoj dan.

Livaković merece uma estátua em Zagreb. pic.twitter.com/o2gtw8fR2G
— Rafa Marx  (@Nolimitfael) March 29, 2023

Cijenu će mu naravno povećati činjenica da je prvi golman jedne od najboljih selekcija svijeta i vidjet ćemo gdje će Livaković na kraju završiti.

On se prošle godine povezivao s Villarrealom, no do transfera nije došlo, no ponuda će u narednom periodu na adresi Dinama sigurno biti dosta.

Dominik Livaković je član Dinama postao 2015. godine. Stigao je iz NK Zagreb, a duel protiv Turske mu je bio 43. na golu nacionalnog tima.