TORINSKA NOĆ PUNA SUMNJE: Je li sudija pokrao Juventus?

Juventus je večeras u Torinu poražen od Napolija s 1:0 u jednom veoma kontroverznom meču u kojem sudija Michael Fabbri nije bio na nivou za veliki italijanski derbi. Posebno se to odnosi na scenu iz 83. minute kada je Angel Di Maria postigao pogodak, a Fabbri ga je poništio.

Juventus je u Torinu izgubio od Napolija. Giacomo Raspadori je pogodio za pobjedu gostiju od 1:0 u 93. minuti, no mnogi navijači Stare dame smatraju da su u ovom meču pokradeni.

Razlog za to je scena iz 83. minute meča. Angel Di Maria je postigao pogodak nakon kontre, ali je sudija Michael Fabbri poništio pogodak zbog prekršaja u začetku akcije.

Fabbri je pregledao snimak situacije koja je prethodila kontri. Odlučio je dosuditi prekršaj Arkadiusza Milika nad Lobotkom i ova situacija je izazvala veliku kontroverzu.

pic.twitter.com/vYUXfp8bKW
— Bianconeri Zone (@BianconeriZone) April 23, 2023

Navijači Juventusa nemaju nikakve dileme. Ovo je bila pogrešna odluka i uvjereni su kako je njihov tim pokraden u ovom meču.

Odluka sudije je itekako kontroverzna, posebno zbog činjenice da se tokom sezone ovakve scene nisu ni pregledale u VAR sobi, no ovog puta je odlučeno da se situacija pregleda i gol Stare dame je poništen.

Pogledajte kompletnu situaciju i prosudite sami je li sudija Fabbri oštetio Juventus i tako direktno utjecao na rezultat.

Bianconeri su usprkos porazu ostali na trećem mjestu s 59 bodova. Treći je ovo uzastopni poraz Juventusa i pitanje je šta bi se sve dešavalo da su u ovim duelima uspjeli upisati pobjede.

Navijači nisu zadovoljni ni radom trenera Massimiliana Allegrija. Konstantno se na društvenim mrežama i u fan clubovima traži njegov odlazak i nakon ove sezone sigurno je da će rukovodstvo kluba dobro razmisliti o svemu.

Na tabeli Serije A Napoli je vodeći sa 78 bodova i na korak je od titule prvaka. Lazio je drugi sa 61 bodom, a Juventus nastavlja borbu za Ligu prvaka u kojoj će mu se pridružiti Roma, Milan i Inter.

izvor: Sportsport.ba