back to top

Tudor izašao pred novinare, a oni pričali samo o Mbappeu: Ne razumijem pitanje…

Očekivao su domaći mnogo više, što je priznao i trener Igor Tudor, no PSG se na kraju radovao.

Briljirao je Mbappe sa dva pogotka, a jedan je dodao Lionel Messi. Tudor je dobio i pitanje o  Mbappeu, te dao jasan odgovor.

Nisam razočaran. Igrali smo protiv bolje ekipe. Bilo je teško stvoriti razliku na terenu, pa smo izgubili. Neću mijenjati svoj stil igre, zašto da mijenjam nešto što funkcioniše. To je način na koji mi igramo“, rekao je Tudor.

Mbappe je bio nezaustavljiv.

“Mbappe? On je odlučio utakmicu. Jesmo li trebali igrati drugačije zbog njega? Ne razumijem pitanje. Uvijek igramo na isti način. Bilo je teže nego inače, ali to ne znači da ćemo mijenjati stil igre“.

Istakao je da je Mbappe bio kao igrač sa druge planete, te da je imao jako mnogo prostora.

NOUS SOMMES LE PARIS SAINT-GERMAIN  @PSG_inside pic.twitter.com/OaLbo1zBKO
— Kylian Mbappé (@KMbappe) February 26, 2023

“Gosti su bili motivirani, dugo oni trčali kao na ovom meču“, rekao je hrvatski stručnjak.

PSG je na liderskoj poziciji i ima osam bodova prednosti upravo nad Marseilleom.

PSG je sinoć do vodstva stigao u 25. minuti. Lionel Messi loptom izbacuje Kyliana Mbappea, a sjajni napadač PSG-a u svom stilu hladnokrvno pogađa za 1:0.

Četiri minute kasnije Mbappe uzvraća uslugu Messiju. Ponovo je umakao odbrani Marseillea, ubacio je s lijeve strane na peterac, a tamo je Messi koji ne promašuje ovakve stvari i bilo je to 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor iako je bilo još dobrih šansi za postizanje golove. Treba istaći da je PSG ostao bez Presnela Kimpembea koji je na nosilima iznesen s terena.

PSG je pitanje pobjednika riješio u 55. minuti. Bila je to magična asistencija Messija i sjajan volej Mbappea za 3:0.

Imao je i Marseille određenih šansi za postizanje gola. Ipak, Gianluigi Donnarumma večeras je sačuvao svoju mrežu sjajnim odbranama.