Važna gostujuća pobjeda Željezničara – Gol.ba

Nogometaši Željezničara pobijedili su u Modriči u 22. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu ekipu Sloge Meridian rezultatom 1:0 te su tako ostali u utrci za pozicije koje vode u evropska takmičenja naredne sezone.

Plavi su dominirali u prvom poluvremenu na lošem terenu u Modriči, ali nisu uspijevali doći do odgovarajuće završnice kako bi poveli u današnjem susretu.

Najagilniji je bio Santos koji je pravio velike probleme odbrani Sloge koja je na kraju ipak izdržala sve nalete gostiju. Vrijedi istaći da smo vidjeli dosta grubu igru na obje strane pa je pokazano čak pet žutih kartona.Sloga je u drugom poluvremenu krenula znatno bolje pa su tako stvorili i dvije velike prilike. Oba puta sjajno je intervenisao Muftić nakon udaraca Milanovića i Stevanovića. S druge strane, zaprijetio je Amoah koji je ušao s klupe, ali nije bilo konkretne završnice.

Plavi su do pobjede stigli sedam minuta prije kraja meča. Rezervista Hodžić je sjajno započeo akciju, a onda je Štilić uposlio Santosa na lijevoj strani. Brazilac je napravio nekoliko koraka, a onda uputio majstorski udarac nakon čega Željezničar dolazi do gola i važne pobjede.

Željezničar je nakon današnje pobjede ostao na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, dok je Sloga na sedmoj poziciji.