ZRINJSKI JE ŠAMPION BIH! “Plemići” savladali Posušje i osigurali osmu titulu!

Ono što je odavno bilo jasno, od ove nedjelje je i zvanično! Zrinjski je novi-stari šampion Bosne i Hercegovine. Nakon što su prošle sezone suvereno stigli do šampionskog pehara ni ove godine nisu imali prave konkurencije u pohodu na novu titulu četiri kola prije kraja šampionata.

“Plemići” su u 29. kolu m:tel Premijer lige BiH savladali Posušje i na taj način i matematički obezbijedili titulu Premijer lige BiH za sezonu 2022/23.

Ovo je druga vezana titula za mostarski klub, a ukupno osma u istoriji naše zemlje. Junak današnje pobjede bio je, najbolji strijelac PL BiH svih vremena, Nemanja Bilbija koji je postigao dva gola, piše Mondo.

Posušje – Zrinjski 0:2 (0:0)
/Bilbija 60, 73/

Nakon dosta mirnog prvog poluvremena Zrinjski je u vođstvo stigao u 60. minutu. Nakon greške golmana Luke Kukića lopta je došla do Bilbije koji je bez problema savladao golmana Posušja.

Zrinjski vodi 1:0 protiv Pošušja od 60. minuta, strijelac je Nemanja Bilbija. pic.twitter.com/i2ROPt1c3B
— Mondo.ba Sport (@MondoBiHSport) April 30, 2023

Drugi pogodak vidjeli smo u 73. minutu. Lučić je faulirao Sučića u svom šesnaestercu, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran sa kreča bio je Bilbija kojem je to bio 22. drugi pogodak ove sezone u PL BiH.

Zrinjski će imati priliku stići i do duple krune, a protivnik u finalu Kupa BiH biće im ekipa Veleža.

Dodajmo da je Zrinjski prethodno titule osvajao u sezonama 2004/05, 2008/09, 2013/14, 2015/16, 2016/17, 2017/18, 2021/22.

U istom terminu odigrana je i utakmica između Sloge i Leotara, a ista je završena rezultatom 1:1. Dobojlije je u 13. minutu u vođstvo doveo Nikolić da bi Aćimović u 80. minutu postavio konačnih 1:1.