Zrinjski protutnjao Banjom Lukom i potvrdio da mu nema ravnog u Premijer ligi BiH!

Nogometaši Zrinjskog još jednom su potvrdili svoju dominaciju sigurnom pobjedom nad prvim pratiteljem, ekipom Borca, kojeg su u gostima savladali uvjerljivim rezultatom 3:0.

Plemići su tako upisali i deveti vezani trijumf u elitnom rangu bh. nogometa i još jednom su potvrdili kako im u ovom momentu nema ravnog.

Gosti su od prvog minuta uspostavili terensku inicijativu i imali su sve konce igre u svojim rukama. Prvu pravu šansu su pretvorili u pogodak i to kakav.

Igrala se 25. minuta kada su gledaoci na Gradskom stadionu u Banjoj Luci vidjeli jedan od najljepših golova sezone.

Ćuže se jednim potezom oslobodio dva čuvara i efektno pogodio mrežu Borca sa nekih 20 metara. Fenomenalan pogodak!

Osim slabašnog udarca Mrkaića u 45. minuti domaći gotovo da nisu ozbiljnije ugrozili mostarski tim.

U nastavku manje-više ista slika na terenu. Večeras sjajni Ćuže je u 63. minuti izborio jedanaesterac, kojeg je Nemanja Bilbija pretvordio u pogodak. Bio je to gol broj 18 sjajnog napadača Zrinjskog ove sezone.

Navijači Borca, čiji je dres Biblija nekada nosio, ovaj pogodak su pozdravili salvom zvižduka.

Tačku na i četiri minute prije kraja meča stavlja mladi Sabljić nakon prelijepe akcije u kojoj su učestvovali Kiš i Kamenar.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i nova tri boda je odnio Zrinjski, koji je prednost u odnosu na Borac sada povećao na ogromnih plus 17.