Zrinjski uz hat-trick Bilbije razbio Posušje, remi Tuzle i Sloge

Danas su u terminu od 13 sati odigrane dvije utakmice 21. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Lider Zrinjski je u Čitluku opravdao ulogu favorita i savladao Posušje ubjedljivim rezultatom 5:0.

Posao mostarskoj ekipi je znatno olakšan u 35. minuti kada je Frane Maglica dobio drugi žuti karton, te su gosti ostali s deset igrača.

Prednost igrača više Zrinjski je iskoristio već u 41. minuti kada je Nemanja Bilbija pogodio za 1:0 i to je bio rezultat kojim je završeno prvo poluvrijeme.

Zrinjski je u drugom poluvremenu još četiri puta tresao mrežu Posušja. Josip Čorluka je pogodio u 53. minuti za 2:0, na 3:0 je povisio Mario Tičnović u 74., a Bilbija je svoj drugi gol na susretu postigao u 77. minuti.

Konačnih 5:0 je postavio Bilbija kompletiravši hat-trick u 90. minuti susreta. Zanimljivo, Bilbija je sva tri pogotka postigao glavom.

U Srebreniku su svoj susret odigrali Tuzla City i Sloga Meridian. Ta utakmica ekipa koje se bore za opstanak u ligi je završena bez pogodaka.

Zrinjski – Posušje 5:0 (Bilbija 41′, 77′, 90′, Čorluka 53′, Tičinović 74′)

Tuzla City – Sloga Meridian 0:0