ZVEZDA REMIZIRALA POSLE VIŠE OD 100 MINUTA: Hrabri Pazarci pokvarili slavlje i oproštaj Milojevića (VIDEO)

U svečanoj atmosferi pred oko 25.000 gledalaca, na stadionu „Rajko Mitić“ fudbaleri Crvene zvezde su zvanično proslavili titulu šampiona Srbije, koja im direktno donosi treće učešće u grupnoj fazi Lige šampiona.

U poslednjoj utakmici na kojoj je tim predvodio Miloš Milojević ipak nije zabeležena pobeda, pošto su hrabri fudbaleri Novog Pazara dva puta uspevali da dođu do izjednačenja, pa je na kraju na semaforu pisalo 2-2.

Utakmicu je iz lože posmatrao i novi šef struke Crvene zvezde Barak Bahar, koji će sutra zvanično biti promovisan i predvoditi tim u trećem učešću u Ligi šampiona.

Crveno-beli su od početka krenuli ofanzivno, dok su gosti jasno bili opredeljeni na odbranu gola i čekanje eventualnih šansi iz kontranapada.

Prvi nešto ozbiljniji pokušaj imao je Strahinja Eraković tek u 30. minutu posle kornera koji je izveo Kanga, ali je lopta otišla preko gola.

Potom su viđeni pokušaji Bukarija i Mitrovića, dok nije usledila najbolja šansa na utakmici u završnici poluvremena. Posle Kanginog kornera Milunović je spustio loptu za Erakovića, koji ipak nije uputio dovoljno snažan šut, pa je golman Pazaraca Slavković lako uhvatio loptu.

Još bolja prilika viđena je u poslednjem minutu prvog dela, posle akcije dvojice mladih igrača. Azarov je centrirao za Jovana Mijatovića, koji je dobio šansu od starta u špicu, ali je odličan pokušaj još boljom intervencijom zaustavio golman gostiju.

Drugo poluvreme bilo je daleko efikasnije i to, možda suprotno očekivanju, sa obe strane terena.

Posle nekoliko upotrebljivih centaršuteva, Kanga je „rešio“ da sam postigne vodeći pogodak. Posle oštre lopte koju je Azarov poslao u šesnaesterac sa levog boka, Gabonac je u 53. minutu doneo prednost slavljeničkom timu.

To međutim nije pomelo Pazarce, pa je sedam minuta kasnije Miljan Momčilović poravnao rezultat pravim evrogolom, nakon što je sam sebi izborio poziciju za šut.

Ponovo su crveno-beli poveli u 71. minutu. Kanga je posle gola upisao i asistenciju, tako što je centrirao na mladog štopera Stefana Lekovića, koji je glavom zatresao mrežu sa prve stative i upisao prvenac u dresu seniorskog sastava Zvezde.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Samo tri minuta kasnije bivši fudbaler Zvezde Nenad Gavrić centrirao je odlično mladom Slobodanu Stanojloviću, koji je ponovo doneo izjednačenje.

Zbog slavljeničke bakljade i lošije vidljivosti u završnici utakmice usledio je kratak prekid, pa je utakmica produžena čak 12 minuta, ali nije došlo do promene rezultata.

CZVEZDA: Borjan – Nikolić, Eraković, Milunović (od 46. Leković), Azarov (od 65. Gobeljić) – Mijailović, Kanga – Bukari (od 65. Krstičić), Ivanić, Mitrović (od 46. Prucev) – Mijatović (od 46. Katai).

NOVI PAZAR: Slavković – Zimonjić, Rubežić, Kurdić, Joksimović – Momčilović, Bogdanovski, Adešina (od 90+6. Brunčević), Gavrić (od 90+6. Fijuljanin) – Stanojlović.