back to top

Zvezda slavila pred start plejofa, uz prelep gol Viga (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su pred praznim stadionom „Rajko Mitić“ kragujevački Radnički sa 2-0, u poslednjem kolu regularnog dela Superlige Srbije.

Oba tima sada očekuje nastup u plejofu. Zvezda je ubedljivo prvoplasirana, dok su kragujevčani zbog bolje gol-razlike od Kolubare zauzeli poslednje osmo mesto koje vodi u doigravanje za titulu i mesto u evropskim takmičenjima.

Domaćin je poveo već u šestom minutu prelepim golom Aleksa Viga sa 25 metara. Tome je prethodila stativa Kangve iz slobodnog udarca posle oštrog šuta sa leve strane, nakon čega se lopte domogao argentinski bek i doneo prednost od 1-0.

Desetak minuta kasnije veliku šansu da duplira prednost propustio je Aleksandar Katai, koji je odlično izbegao ofsajd zamku, ali je posle kombinacije Ivanića i Rakonjca šutirao pored gola iz izgledne pozicije.

Gosti su prvi put pripretili u 20. minutu, kada je nakon kornera do lopte došao Evandro, ali je i on bio neprecizan, pa je rezultat ostao nepromenjen. Možda i najbolju šansu za tim iz Kragujevca propustio je Činedu u kontri, nakon što je izblokiran Mirko Ivanić.

Od starta drugog poluvremena na terenu se umesto Mijailovića, koji je ranije zaradio žuti karton, našao Slavoljub Srnić.

Od 64. minuta priliku da pokaže šta ume dobio je i mladi Mituljikić, kao i Stefan Mitrović, koji su na terenu zamenili Pruceva i Ivanića. Mituljikić je nedugo potom, u 72. minutu, sebi izgradio dobru poziciju za šut i sa dvadesetak metara solidno šutirao, ali je lopta završila preko gola, uz dobijen korner za domaće.

Prethodno je Katai zabeležio dva promašaja, kada je šutirao preko gola prvo iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a potom i u pokušaju da udarcem glavom ugrozi gol rivala.

Nedugo pošto je ušao u igru, u 78. minutu, prednost je duplirao Stefan Mitrović, koji je odlično šutirao sa desne strane nakon što ga je proigrao Rakonjac.

Posle kvalitetnog centaršuta Rodića u 85. minutu Mituljikić nije uspeo da loptu pred golom iskontroliše dovoljno dobro, pa je završila preko gola. Nakon toga nije bilo većih uzbuđenja ni na jednoj strani, pa je utakmica rutinski privedena kraju.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Vigo (od 82. L. Nikolić), Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović (od 46. Srnić), Kangva – Prucev (od 64. Mituljikić), Ivanić (od 64. Mitrović), Katai (od 80. Mijatović) – Rakonjac

Radnički 1923 (4-1-4-1): Mladenović – Vlajković, Ponjević (od 86. Milojević), Miličić, Pecelj – Krajišnik (od 80. Vidović), Ivanović, Malić (od 86. Tomović), Đurić, Evandro (od 69. Maksimović) – Činedu (od 80. Jovanović).