Startovala omladinska liga Srbije

Jakovljevic-Andrej-Brodarac-Bojić-Bojan-Partizan

Proteklog vikenda startove su lige mlađih kategorija pod okriljem Fudbalskog saveza Srbije.

U derbiju kola Partizan je savladao Brodarac sa 2-0.

Prošlogodišnji šampion Omladinske lige Srbije poražen je golovima , cno belih ofanzivaca Lazara Nikolića  i Bojana Bojića u drugom delu igre.

Gosti su veći deo meča igrtali sa igračem manje, nakon dva žuta kartona isključen je Stefan Golubović, koji je u prošloj sezoni nosio dres Partizana.

U duelu ekipa, koje su ove sezone ponovo u kvalitetnoj ligi Srbije Moravac je u Mrštanima savladao Inđiju. Bobar je goste doveo u prednost u 37. minutu, ali je ekipa iz predgrađa Leskovca golovima Lazara Cakića došla do pobede.

Rad je ubedljivo savladao Napredak u Kruševcu.Puljuz, Riznić, Ilić i Radosavljević bili su strelci za Građevinare sa Banjice,a strelac jedinog gola za domaćina bio je Zrnzević.

Čukarički je golom Bojice Nikčevića u 88. minutu savladao Radnički iz Kragujevca 1-0.

Dejan Joveljić- Crvena Zvezda

Crvena Zvezda  zahvaljujući het-triku Dejana Joveljića zabeležila je minimalnu pobedu nad pirotskim Radničkim.

Piroćanci su poveli golom Luke Jovanovića, zatim je u roku od 14 minuta usledio rafal Joveljića, da bi Mihajlović u 75, minutu ublažio poraz.

Novosadska Vojvodina, je u u svom fudbalskom centru Vujadin Boškov u Veterniku ubedljivo savladala Voždovac.

Mihajlo Nešković i Miloš Zličić sa po dva pogotka bili su kobni za “Zmajeve ” iz Beograda.

Debitan  u omladinskoj ligi, beogradski Internacional pobedom nad niškim Radničkim je započeo takmičenje u elitnom rangu.  Živorad Arnautović napadač Internacionala,drugi je  igrač koji je u ovom kolu postigao het-trik. Jedini gol za domaćina postigao je Mladenović.

OFK Beograd  je ubedljivo savladao Spatak iz Subotice sa 3-0. Bogdanović, Cmiljanovići Marić svojim golovima