Barcelona je prvak Španjolske!

Barcelona je 27. put u svojoj povijesti i prvi put nakon četiri godine postala prvak Španjolske. I matematički je potvrdila naslov prvaka gostujućom pobjedom 4:1 u gradskom derbiju kod Espanyola četiri kola prije kraja La Lige. Drugoplasirani Real u zaostatku je od nedostižnih 14 bodova.

Uvjerljiva pobjeda za proslavu naslova
Barcelona je povela već u 11. minuti nakon što je Alejandro Balde prošao po lijevoj strani i preciznim ubačajem pronašao strijelca Roberta Lewandowskog. Devet minuta kasnije 19-godišnji Balde se upisao i u strijelce pretvorivši Pedrijevu asistenciju u gol.

Na 3:0 svojim drugim golom povisio je Lewandowski poslije dodavanja Raphinhe, a za 4:0 u 53. minuti pogodio je Jules Kounde glavom na ubačaj Frenkieja de Jonga. Poraz Espanyola lijepim je lobom ublažio Javi Puado, prenosi Index.hr.