back to top

Bivši igrač Sarajeva Halid Šabanović prvijencem u Francuskoj priredio senzaciju!

Bivši nogometaš Sarajeva Halid Šabanović zaslužan je za najveću senzaciju 30. kola francuske Lige 1.

Šabanović je postigao jedini gol na utakmici između već prežaljenog Angersa i favorizovanog Lillea (1:0).

Bočni nogometaš, koji je nastupao za mladu reprezentaciju BiH, ušao je u igru u 71. minuti, a onda je samo šest minuta kasnije postigao prvijenac u dresu Angersa. Šabanović se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme kako bi jedan odbijanac smjestio u mrežu gostiju.

WHAT AN UPSET! Halid Sabanovic gives @AngersSCO their third victory of the season!#SCOLOSC pic.twitter.com/4e3Vg5dyt2
— Ligue 1 English (@Ligue1_ENG) April 8, 2023

Do kraja utakmice to je ostao jedini pogodak, pa je Angers upisao tek treću pobjedu kojom je vratio tek malo nade za opstanak jer je sigurna zona i dalje veoma daleko (12 bodova).
S druge strane, Šabanoviću je ovo deveti nastup u Ligi 1 ove sezone, a ovo mu je prvi gol.