Budućnost bolja od Jedinstva, Sutjeska ubjedljiva, Dečić prekinuo negativni niz

Lider na tabeli Meridianbet 1. CFL Budućnost minimalno je savladala Jedinstvo, što je bila četvrta vezana pobjeda za Podgoričane. Trenutak odluke na Gradskom stadionu u Bijelo Polju desio se u 73. minutu, kada je rezervista Marko Mrvaljević zatresao mrežu Jedinstva.

Sutjeska je bez većih problema savladala Rudar pred svojim navijačima – 4:0. Već nakon sedam minuta igre Novica Eraković donio je prednost Nikšićanima, a zatim je Tajron Konrad pogotkom u 23. minutu najavio u kom smjeru će otići ova utakmice. Marko Matanović je u 56. otklonio sve dileme oko pobjednika, dok je konačan rezultat postavio Konrad golom u 64. minutu.

Niz od pet utakmica bez ligaške pobjede Dečić je prekinuo na gostovanju Arsenalu – 2:1. Boris Cmiljanić postigao je oba gola za svoj tim, u 16. i 55. minutu. Tri minuta kasnije Boris Došljak je smanjo zaostatak, ali Tivćani nijesu uspjeli da se vrate u igru.

Važnu pobjedu upisao je Mornar, koji je nanio poraz Petrovcu, prvi poslije pet mečeva. Domaćin je poveo pod Malim brdom u finišu prvog poluvremena, zahvaljujući Dejanu Boljeviću. Ipak, u nastavku su Barani zaigrali konkretnije i preko dvostrukog strijelca Milivoja Raičevića došli do preokreta i pobjede.

U duelu Jezera i Iskre nije bilo golova.