DINAMO – HAJDUK: 4:0 Sjajni Dinamo deklasirao Hajduk i pobjegao mu na +11

Dinamo je u derbiju 23. kola SuperSport HNL-a deklasirao Hajduk na Maksimiru i napravio ogroman, a vjerojatno i ključan korak u obrani naslova prvaka. Momčad Ante Čačića sve je riješila u furioznih prvih 45 minuta golovima Ademija u 8., Baturine u 10. i Ivanušeca u 38. minuti.

dinamo - hajduk: 4:0 sjajni dinamo deklasirao hajduk i pobjegao mu na +11

Desetkovani Hajduk od prve sekunde utakmice bio je u podređenom položaju na Maksimiru i odmah je bilo jasno da je pred Lekinom momčadi teško poslijepodne. No, vjerojatno ni oni najpesimističniji navijači Hajduka nisu očekivali takav raspad na otvaranju susreta.

Atomski Dinamo od prve minute

Već u 5. minuti raspoloženi Petković proigrao je Ivanušeca na desnoj strani, on se sjurio prema Sentiću i onda pucao ravno u Hajdukova golmana. To je bila samo najava onoga što će se dogoditi tri minute kasnije. Perić je ubacio u sredinu, a Ademi odlično primio loptu, okrenuo se i pogodio suprotni kut za 1:0.

Hajduk nije ni došao k sebi, a već je gubio 2:0. Igrala se 10. minuta kad je Baturina dobio loptu u srcu šesnaesterca i onda od poda pogodio preko Sentića za povećanje Dinamove prednosti. Od tog trenutka bilo je samo pitanje koliko golova će Hajduk primiti.

Lekina momčad djelovala je potpuno uplašeno, bezidejno i nepovezano. Svaka “druga” lopta bila je Dinamova, svaki duel otišao je na stranu Čačićevih igrača, a Hajduk je izgledao najlošije na Maksimiru unazad puno, puno godina.

Petković se poigravao s Hajdukom

Dinamo je nastavio dominirati pa je u 28. minuti Petković, koji je gostima radio što je htio, ostavio loptu Ivanušecu, ali je on s ruba šesnaesterca pucao malo pokraj gola. Od 30. do 35. minute Dinamo je kampirao na polovici Hajduka, opsjedao šesnaesterac, ali nije uspio stvoriti šansu.

Sve do 38. minute kad je Hajduk konačno prešao centar i onda primio gol. Baturina je dobio loptu uz desnu aut-liniju i onda sjajno vidio potpuno samog Ivanušeca na lijevoj strani. Savršeno mu je odigrao, Ivanušec se sjurio prema Sentiću, riješio se trojice igrača Hajduka i krasnim udarcem od stative pogodio suprotni kut za 3:0.

Leko je na poluvremenu u svlačionici ostavio nevidljivog i bolesnog Livaju, Lovrencsicsa i Capana te ubacio Mlakara, Mikanovića i Grgića. Hajduk je nešto bolje zaigrao prvih par minuta drugog dijela, ali onda je opet potonuo i Dinamo je nastavio s dominacijom iako nije stvarao više toliko šansi.

Baturina briljirao

Ipak, u 63. minuti zabio je i četvrti gol. Baturina i Petković brzo su izveli aut, Petković je sjajno vidio Ivanušeca kako utrčava iz drugog plana i proigrao ga sjajnom loptom. Ivanušec se namjestio i onda raspalio u prve rašlje za 4:0.

Dinamo je do kraja susreta, koji je u 78. minuti prekinut na par minuta zbog bakljade BBB-a, koji su tako prekinuli kontru Rukavine, kontrolirao sve što se događalo na terenu, dok Hajduk, osim udarca Fossatija, nije napravio apsolutno ništa.