back to top

(FOTO) Čelik u revanšu deklasirao Klis i plasirao se u Prvu ligu FBiH

NK Čelik je nastavio sa ekspresnim povratkom u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Zeničani su danas ostvarili plasman u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine nakon što su na Bilinom polju savladali FK Klis sa 3:0.

Ovaj susret na Bilinom polju je pratilo skoro 10.000 gledalaca, te su svi očigledno željeli podržati Čelik u ulasku u Prvu ligu FBiH.

Prva prava prilika donijela je i pogodak u 14. minuti utakmice. Salčinović je izveo korner, a Žuna glavom precizno pogađa za 1:0.

Već u 28. minuti utakmice domaći su udvostručili svoju prednost ovoga puta strijelac pogotka bio je Emir Karalić, koji je tako “otškrinuo vrata” Prve lige FBiH.

Tokom cijelog susreta Čelik je u potpunosti dominirao, te je imao više od igre kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu.

Konačnih 3:0 postavio je već spomenuti Karalić u 78. minuti utakmice koji je tako stigao do drugog pogotka na današnjoj utakmici.