back to top

Kostarika šokirala Japan! Jedan udarac u okvir dovoljan za senzacionalnu pobjedu

Nogometaši Kostarike pobijedili su u 2. kolu favoriziranu reprezentaciju Japana s minimalnih 1:0 te su tako dodatno zakomplicirali situaciju u grupi E Svjetskog prvenstva.

Prvih 45 minuta je kandidat za najlošijih 45 minuta svih utakmica na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu. Praktički ništa se nije događalo pa se mreže shodno tome nisu tresle.

Vrlo slično je bilo i u nastavku do pred sami kraj utakmice kada je prvo bila jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Japana. Endo je povukao Campbella koji je pao, ali je sudac uz pomoć VAR sobe odlučio da nema elemenata za kazneni udarac.

Devet minuta prije kraja susreta Fuller je pogodio za 1:0. Tejeda je oteo loptu na 30 metara od japanskog gola i dodao Fulleru koji je s distance plasirao loptu u gol. Ujedno je to bio prvi i jedini udarac Kostarike u okvir gola na cijeloj utakmici.

Kostarikanci su uspjeli do kraja susretu obraniti vodstvo te slaviti neočekivanu pobjedu.

Japan i Kostarika sada imaju po tri osvojena boda, koliko ima i Španjolska koja će večeras igrati protiv Njemačke koja još nema osvojenih bodova.