Kraj CRNA GORA 2-2 SLOVAČKA: Savić u 97. minutu sa penala donio “sokolima” remi!

Fudbaleri Crne Gore i Slovačke odigrali su neriješeno 2:2 u prijateljskom meču koji je večeras odigran u Podgorici.

“Sokoli” su pred vrlo malo gledalaca pod Goricom odigrali dosta loše prvo poluvrijeme, a gosti postigli golove u pravim momentima. Naš tim je izjednačio golom Savića, u finišu imao nekoliko velikih šansi, ali je Martin Dubravka spašavao svoj tim sve dok bosansko-hercegovački sudija Irfan Peljto nije pokazao na bijelu tačku u 97. minutu. Siguran je tada bio kapiten Savić, postigavši drugi gol.

Prvo je Hancko u 15. minutu matirao Carevića. Lobotka je poslao dijagonalnu loptu sa 25 metara, Kucka je uklizao u šesnaestercu i ubacio ka Hancku, koji je na drugoj stativi bio sam i zatresao mrežu.

Sedam minuta kasnije naš tim je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu. Šipčić se nakon kornera našao sam na pet metara od gola Dubravke, ali je loše reagovao, i umjesto u gol loptu posao ka sredini šesnaesterca.

Ekipa Francesca Calzona prednost je duplirala u 47. minutu. Loša reakcija naše odbrane nakon kornera koji je izveo Bozenik i Kucka je zakucao loptu u gol sa desetak metara.

Momci Miodraga Radulovića tada su zaigrali bolje.

U 60. minutu šansu je imao rezervista Bakić, koji je kombinovao sa Erakovićem, a onda iz vrlo dobre situacije njegov šut po zemlji odbija golman Manchester Uniteda.

Crna Gora je uspjela da smanji rezultat 17 minuta kasnije. Korner je odlično izveo Vukan Savićević, a Savić bio najbolji u skoku i matirao iskusnog čuvara mreže.

U 86. minutu “sokoli” su mogli do izjednačenja, ali je šut još jednog rezerviste Camaja završio na stativi, a onda je udarac Bakića izblokiran. U nastavku, pokušava i Krstović, ali i njegov udarac odlazi tik uz stativu.

Cajam je u 90. minutu izborio faul na 20-ak metara od gola Slovaka, Savićević je šutirao, ali je Dubravka izvadio loptu pod prečku.

I onda je prilikom udarca sa 20-ak metara lopta u ruku Zrelaka, a Peljto pokazao na bijelu tačku. Siguran u 97. minutu bio je kapiten Stefan Savić!

Crna Gora za tri dana gostuje Sloveniji, što će biti i posljednji meč crnogorskog tima u ovoj godini.