Nestvaran preokret Mladosti protiv Zvijezde, nekadašnji premijerligaš ispada u Drugu ligu!

Radnički Lukavac je u niži rang poslao ekipu NK Travnik savladavši ih sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Nedim Dautović u 52. minuti utakmice. Obje ekipe će naredne sezone se takmičiti u Drugoj ligi Federacije BiH.

U današnjoj utakmici NK Jedinstvo je savladao ekipu NK Stupčanica u Bihaću sa minimalnih 1:0. Gol odluke došao je tek u 86. minuti utakmice, kada je mrežu gostiju pogodio Merdović.

Sličan epilog, a i rezultat vidjeli smo u Banovićima, gdje je Budućnost savladala Rudar iz Kaknja sa minimalnih 1:0. Strijelac pogotka u finišu susreta bio je Faruk Gogić koji je nastavio sa sjajnim igrama za domaći tim.

Ipak, najzanimljivija utakmica dana u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine bila je između Mladosti i Zvijezde. Susret u Doboju kod Kaknja je završen sa 4:3. Ekipi iz Gradačca nije pomoglo ni vodstvo od 3:1 u prvom poluvremenu.

Zvijezda je do tri pogotka stigla zahvaljujući dva pogotka Ajdina Mujagića i jednim golom Sadika Škrijelja. Na drugoj strani u prvom dijelu jedini pogodak postigao je Hadžić.

U nastavku utakmice velika rapsodija i preokret su se desili u razmaku od 62. do 71. minute utakmice, kada je Mladost pogađala zahvljujući jovaševiću, Čagi i Jelačiću koji donose velika tri boda.