Razigrani Velež novom pobjedom napravio skok s petog na treće mjesto tabele!

Nogometaši Veleža bez ikakvih problema savladali su Leotar rezultatom 2:0 i tako nastavili s napretkom na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velež igra sve bolje, a danas je na stadionu Rođeni upisana treća uzastopna pobjeda u svim takmičenjima, dovoljna za skok s petog na treće mjesto tabele.

Na startu utakmice solidno je djelovao Leotar i činilo se da Trebinjci mogu iznenaditi Mostarce. No, kontrola igre trajala je tek desetak minuta, a onda su se Rođeni razigrali.

Imao je domaći tim dobru priliku preko Tarika Šikala u 14. minuti, a onda je tri minute kasnije Velež i poveo.

Edo Vehabović je pogodio nakon odlične akcije, a asistenciju je upisao sve bolji Šikalo.

Do odlaska na odmor Tino Blaž Lauš je postigao još jedan pogodak za Rođene, ali je on poništen zbog ofsajda. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

U 55. minuti stvari su mogle biti riješene. Dvije šanse u jednom napadu imao je Velež preko Wallacea i Šikala, no Dušan Puletić je bio siguran na golu gostiju.

Dobru priliku je propustio i Nermin Haskić u 63. minuti, ali se iskupio samo šest minuta kasnije nakon što je sam sebi stvorio prostor za udarac i pogodio.

Do kraja utakmice domaćin je lako čuvao i sačuvao prednost za nova tri boda s kojima je stigao do treće pozicije preskočivši Široki Brijeg i Željezničar koji imaju utakmicu manje. Leotar je ostao na osmoj poziciji.