Suci Barceloni se prodali za pršute i uništili Atletico. Šokantni detalji skandala!

Novi šokantni detalji skandala stoljeća koji potresa Španjolsku.Tužiteljstvo u Barceloni je prije dva tjedna podiglo optužnicu zbog korupcije protiv Barcelone te njenih bivših predsjednika Josepa Marije Bartomeua i Sandra Rosella. Tereti ih se da su od 2001. do 2018. Joseu Mariji Enriquezu Negreiri, bivšem potpredsjedniku španjolske sudačke komisije, i njegovoj tvrtki platili ukupno 8.4 milijuna eura.

Barcelona je tijekom 17 godina drugom nogometom sucu u državi platila 8.4 milijuna eura
Negreira im je zauzvrat delegirao suce koji odgovaraju Barceloni te jamčio da će oni suditi za nju. Zanimljivo, iako je u razdoblju za koje se Barcelonu tereti da je plaćala suce njen predsjednik u prvom mandatu (2003.-2010.) bio i onaj aktualni Joan Laporta, on nije osumnjičen za taj kriminal. Usprkos tome, Javier Tebas, šef La Lige, izjavio je da Laporta mora dati ostavku.

Jedini je uvjet pod kojim može ostati predsjednik Barcelone, dodao je Tebas, da kaže sve što zna o podmićivanju sudaca u navedenom vremenu. I dok Laporta žestoko demantira da je Barcelona ikada i pod ikim plaćala sucima, novi dokazi objavljeni u medijima pokazuju suprotno.

Računi pokazuju što je sve sucima kupovano Barcinim crnim novcem
El Mundo, jedan od najuglednijih europskih dnevnih listova, objavio je račune Negreirine tvrtke, koji dokazuju da je novac od Barcelone koristio da sucima kupuje razne poklone: ulaznice, ali i pršute te tostere. To se otkrilo pregledom računa koje je u sklopu istrage protiv Barcelone izuzela španjolska Porezna uprava.

Ok Diario pak objavljuje, a svi španjolski mediji prenose, WhatsApp poruke koje je 2017. Javier Enriquez, sin korumpiranog visokog sudačkog dužnosnika, slao Albertu Soleru, tadašnjem direktoru Barcelone. U njima se hvali da je Gil Manzano, španjolski internacionalni sudac, namjerno sudio na štetu Atletica i, naravno, samim tim u korist Barcelone, na uzvratu polufinala Kupa kralja.

Sin korumpiranog sudačkog dužnosnika direktoru Barce nakon skandala u polufinalu kupa 2017.: “Sve je sudio za vas, ali preočito”
“Sudačke greške, penal i poništeni gol, bile su u korist Barcelone. Međutim, bile su preočite i usmjerile utakmicu. Svi kartoni dosuđeni su ispravno, osim onaj Busquetsu. Molim te, sjeti se što sam ti ranije pisao za Luisa Suareza. Čujemo se kad god želiš”, piše sin korumpiranog sudačkog šefa direktoru Barcelone nakon što je sudac sredio da Barca prođe u finale Kupa 2017.

Barcelona je dobila prvu utakmicu u gostima 2:1, ali očigledno se pred uzvrat na svom terenu željela dodatno osigurati. Manzano je činio sve da zamete tragove, pa je tako isključio Barcine igrače Sergija Roberta i Luisa Suareza. Ali prvi je isključen u 57. minuti, kada je Barca vodila 1:0, a drugi na kraju meča koji je završio 1:1 jer je Atletico izjednačio u 83. minuti. No, prije toga mu je isključen Yannick Carrasco.

Pogledajte utakmicu koja je i prije šest godina bila sumnjiva
Međutim, u tom meču su ključne dvije velike greške na štetu Atletica dok je još imao povoljan rezultat. U 15. minuti, kod 0:0, Gil Manzano nije sudio čisti penal za Atletico nakon što je Sergi Roberto srušio Fernanda Torresa. Luis Suarez je sucima i Barceloni olakšao posao golom za vodstvo domaćina u 43. minuti. No, onda je čak i Barcelonin sudac morao Robertu dati drugi žuti za brutalan ulazak u Felipea Luisa.

Čak je i Barcin sudac morao isključiti dva njena igrača, ali greške na štetu Atletica bile su daleko gore
Atletico je dvije minute kasnije s igračem više zabio za 1:1, ali je Manzano poništio gol Antoinea Griezmanna zbog nepostojećeg ofsajda. Deset minuta kasnije isključio je Atleticovog igrača Carrasca. U 83. minuti sudac je morao dosuditi penal za Barcelonu jer je Gerard Pique pokosio Kevina Gameira, koji je zabio iz jedanaesterca.

Atletico je zatim s desetoricom krenuo po gol za produžetke, ali nije uspio iako je u zadnjoj minuti opet Manzano morao pokazati crveni karton igraču Barcelone. Suarez je isključen jer je Kokea opalio laktom u vrat.

Posljedice nakon ove farse su bile takve da navijači Atletica nisu zaboravili ni oprostili Manzanu na suđenju protiv njihovog kluba, ali i Barcelona, premda favorizirana, bila je nezadovoljna kako ju je desetkovao sudac nakon što je toliko godina plaćala bogatstvo za povlašteni sudački tretman.