Ronaldo potpuno poludio zbog situacije kakvu Španija ne pamti: Dosta više, želim objašnjenje!

Legendarni brazilski nogometaš Luis Nazario de Lima Ronaldo žestoko je reagovao nakon dešavanja na utakmici Valladolida i Seville koja je završena pobjedom gostujućeg tima.

U duelu Valladolida i Seville vidjeli smo šokantnu scenu za kakvu se teško sjetiti da se ikada dogodila u najelitnijem evropskom nogometu. Sudija Miguel Angel Ortiz Arias svirao je kraj prvog poluvremena nakon šuta igrača Valladolida, koji je završio u mreži.

Snimci su pokazali da je sudija Ortiz dosudio kraj prvog poluvremena tik nakon što je lopta šutirana. U nastavku utakmice Sevilla je postigla tri pogotka i ostvarila pobjedu, a time je ugrozila opstanak Valladolida u društvu najboljih.

Biggest robbery ever seen in football.

Real Valladolid denied a goal on the stroke of half time because the referee blew his whistle as the ball went in.

Real Valladolid are ONE point above relegation and they went on to lose 0-3!pic.twitter.com/kPnTKYqY36
— Dirty Footballer (@DirtyFootbaIIer) May 14, 2023

Kontroverzna situacija, koju su neki nazvali i najvećom pljačkom u historiji nogometa, izazvala je revolt igrača Valladolida, ali i predsjednika kluba Ronalda Nazarija.
Legendarni brazilski napadač poručio je da iz njegovog kluba više neće šutjeti, već da će se boriti protiv ovakvih situacija.

“Nedopustivo je ovo što se dogodilo u Zorrilli. Do sada smo šutjeli pokušavajući službenim puztem, sastancima i peticijama opravdati svoje nezadovoljstvo izbjegavajući javno eksponiranje. Ali dosta je više! Ovo je profesionalni nogomet i tražimo objašnjenja. Greške ovakvih dimenzija mogu promijeniti cijelu sezonu”, rekao je Ronaldo i poslao poruku:

“Neka jedna stvar bude jasna! Borit ćemo se protiv svega i svih jer mi smo Valladolid. Naš tim, naši navijači i naš grad dali su sve i niko nam to neće oduzeti”, zaključio je slavni Brazilac u reakciji na Twitteru, prenosi Klix.

Ovim porazom Valladolid je ostao samo jednu poziciju i jedan bod iznad zone ispadanja, četiri kola prije kraja La Lige. Vodit će se velika borba jer su unutar šest bodova šest ekipa, a dvije će ispasti u niži rang jer je treća već dugo poznata, a to je Elche koji nema šanse za opstanak.