Rudar pregazio Mladost u kakanjskom derbiju, Tomislav ponizio Simm Bau

Visoke pobjede Rudara u kakanjskom derbiju, Radničkog protiv Bratstva, Goražda protiv Bratstva, Tomislava protiv Simm Baua, te dvije pobjede u režiji Stupčanice i Gradine

U okviru 26. kola m:tel Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine održan je kakanjski derbi između Rudara i Mladosti. Rudar je na Vardi u potpunosti izdominirao i pregazio Mladost sa 3:0.

Rudar je poveo već u 11. minuti uakmice, a strijelac pogotka bio je Bliznović. Mogao je Kakanj da stigne do drugog gola u 24. minuti, ali je Hasanović propustio veliku šansu. Do kraja prvog poluvremena rezultat se više nije mijenjao.

U drugom poluvremenu, Rudar je potpuno pregazio Mladost. Prvo je pogodio Imamović za 2:0 u 59. minuti utakmice, da bi pet minuta kasnije Kobilica pogodio prečku, te je ostalo 2:0.

Igrala se 73. minuta kada je Belmin Kobilica uspio ovoga puta da pogodi mrežu ekipe iz Doboja kod Kaknja, te je tako postavio konačnih 3:0.