Spektakularan gol Sona: Cijeli stadion je jednostavno morao ustati na noge i aplaudirati!

U Londonu se trenutno igra interesantan duel između Tottenhama i Brightona, a domaćin je uspio da povede s 1:0.

Tottenham i Brighton su napadački timovi, pa su se golovi očekivali, a prvi je pao nakon samo 11 minuta igre.

Nije to bilo kakav pogodak, pošto je jedan od ključnih igrača Spursa Son Heung-min postigao eurogol i podigao stadion na noge.

Južnokorejac je zabio zaista spektakularan gol udarcem s oko 20-ak metara i Tottenhamu je omogućio prednost, te je njegov tim sada bliže pobjedi.

() pic.twitter.com/44NTlUxO0L
— EuroFoot (@eurofootcom) April 8, 2023

No, Brighton je tim za poštovanje i neće se tako lako predati, pa će odmah svim silama krenuti naprijed.

Uspjeli su već u 17. minuti postigći gol, ali ga je VAR poništio jer je Mitoma igrao rukom u prijemu lopte.

Spursima je ova utakmica jako važna jer se bore za plasman u Top 4 i ulazak u Ligu prvaka. Imaju 50 bodova i nalaze se na petom mjestu, dok je upravo Brighton šesti sa 46 bodova i ovaj tim će također nastojati da se pobjedom uključi u trku za prva četiri mjesta.

Manchester United je danas sa 2:0 savladao Everton i nalazi se sada na trećem mjestu sa 46 bodova, dok je četvrti Newcastle sa 53 boda, s tim da u ovim momentima igra svom meč 30. kola u Brentfordu.

Što se Sona tiče, on je postigao sedmi gol ove sezone u Premier ligi, a ujedno i jubilarni 100. u najvećem rangu engleskog nogometa u dresu Tottenhama.