Tuzlacima ponovo sretni jedanaesterci: Dino Ćorić odlučio utakmicu na “svojoj” Pecari

Fudbaleri Tuzla Cityja su u posljednjem meču osmine finala Kupa BiH poslije boljeg izvođenja penala savladali Široki Brijeg na Pecari. U regularnom dijelu je bilo 2:2, a sa ukupnih 9:8 Tuzlaci idu među osam najboljih ekipa u Kupu.

Široki Brijeg i Tuzla City odigrali su na Pecari jednu zaista otvorenu utakmicu, sa dosta prilika, prijetnji prema protivničkom golu, a zbog toga smo i vidjeli golove.

Sve je krenulo od 18. minute kada domaći dolaze do vodstva. Moris Valinčić je izblokiran, lopta dolazi do Di Matea Lovrića, on je šalje u srce kaznenog prostora gdje prolazi kroz noge igračima i dolazi do Dominika Radića koji je šalje iza leđa Nevresa Fejzića za vodstvo.

Uzvratila je gostujuća ekipa u 30. minuti. Ilija Mašić je u kaznenom prostoru bespotrebno sa leđa oborio Dušana Pantelića, a Miloš Gigović pokazuje na penal, uz žuti karton za fudbalera Širokobriježana. Loptu je uzeo Irfan Hadžić i postigao svoj prvi gol za Tuzla City.

Finiš prvog poluvremena donosi i novi penal, ovaj put na drugoj strani. Bože Vukoja je uzeo loptu, a Nevres Fejzić brani njegov udarac. Ipak, na asistenciju pomoćnika Mirze Demira, Miloš Gigović ponavlja kazneni udarac jer je Nevres Fejzić sa obje noge bio van linije. Uslijedili su protesti gostiju, ali promjene odluke nije bilo. Situacija o kojoj će se pričati i u kojoj su milimetri odlučivali. Vukoja je ponovio penal i ovaj put pogodio rašlje za 2:1.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, 2:2. Korner je izveo Pantelić, odigrao na vrh kaznenog prostora za Karjaševića koji šutira, a na putu ka golu loptu udara Alassane Diaby i šalje je u gol za 2:2.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog meča. Ritam utakmice je opadao u drugom poluvremenu, koje nije bilo na nivou prvog i otišlo se u raspucavanje sa jedanaest metara.

Bože Vukoja je otvorio jedanaesterce sigurnim pogotkom. Promijenio je sada stranu izvođenja u odnosu na regularni dio utakmice i poslao Fejzića u jednu, a loptu u drugu stranu. Mićo Kuzmanović je uzvratio sigurnim šutem, a onda Ilija Bagarić slabo šutira i Fejzić brani za prednost Tuzlaka. Nebojša Gavrić je izveo drugi penal, šutirao je po zemlji, Josipović pročitao namjeru, gotovo i odbranio udarac, ali lopta prolazi u mrežu za vodstvo Tuzle City.

Treću seriju jedanaesteraca otvorio je Ilija Mašića i pogodio uz samu stativu. Fejzić je pročitao stranu i namjeru, ali nije stigao da zatvori prostor uz samu stativu. Na drugoj strani Damir Mehidić šutira, Josipović još jednom ima loptu na ruci, ali opet je udarac bio suviše snažan i odlazi lopta u mrežu.

Danijel Lukić u četvrtoj seriji sigurno pogađa, a onda Jasmin Čeliković pogađa malu mrežu i stavlja pritisak na izvođača petog penala za Širokobriježane. Bio je to Moris Valinčić koji pogađa za izjednačenje. Odlučujući penal je imao Dušan Pantelić. Desetka Tuzlaka šutira polu-visoko u lijevu stranu Josipovićevog gola, koji je prije toga imao malu psihološku-igru i ona je urodila plodom. Odbranio je udarac i odveo utakmicu u seriju “penal za penal”.

Musa je uzeo šesti loptu za domaće i zakucao loptu u mrežu za vodstvo Širokog Brijega. Pritisak je sada bio na Ajdinu Nukiću, a sedmica Tuzlaka to sigurno rješava za novo izjednačenje. U sedmoj seriji Mihael Kuprešak uzima loptu, pročitao je Fejzić stranu, ali je sjevnula ljevica Kuprešaka iznad njega i ušla u gol, a uzvraća i Huso Karjašević sigurnom realizacijom za ukupnih 8:8.

Kristijan Medić je otvorio osmu seriju jedanaesteraca i pogodio stativu ukopanog Fejzića. Bivši fudbaler Širokobriježana, Dino Ćorić, imao je udarac za pobjedu i prolaz dalje i to je učinio na najbolji način, te Tuzla City još jednom sa penala ide dalje u Kupu.